Nacházíte se zde:Úvodní stránka > 20 rad před nákupem keramických obkladů a dlažby

20 rad před nákupem keramických obkladů a dlažby

Poučení kupujícího při nákupu keramických obkladů a dlažby

 
Pokládka keramických obkladů a dlažby
1. Zakoupili jste si keramický výrobek z přírodních materiálů vyrobený tradičním způsobem, který může vykazovat kolísání v odstínu a designu oproti barevným odstínům a vzorům použitým při jeho prezentaci v katalogu, na internetu nebo se vzorky vystavenými v prodejně. Zkontrolujte si proto před zabudováním fyzický vzhled výrobku, zdali plně odpovídá vašim představám.
 
2. Nákup obkladů a dlažeb určených do jedné plochy realizujte najednou, vyhnete se tak možným rozdílům v odstínovém kolísání keramických obkladů a dlažby s různým datem výroby.
 
3. Zkontrolujte kvalitu obkladů a dlažeb před pokládkou rozložením do prostoru.
 
4. Po spotřebování a použití (nalepení) obkladů a dlažeb není možné reklamovat odlišné odstíny, viditelné mechanické poškození a rozdíly v rozměrech.
 
5. Při přejímce výrobků jednoho druhu se přesvědčte, že v kolonce odstínu a rozměru (kalibrace) na všech obalech jsou uvedeny shodné údaje.
 
6. Doklad o zakoupení zboží a originální obaly od výrobků pečlivě uchovejte.
 
7. Výrobce upozorňuje, že v prodaném množství výrobků je normou i při deklarované 1. jakosti povolen výskyt až pětiprocentního podílu výrobků nižší jakosti. Obvykle se tyto výrobky použijí řezáním k dokončení obkladů větších ploch nebo obložení rohů místností či menších nepravidelných tvarů zdiva. Z těchto důvodů je doporučováno nakupovat minimálně o 5% až 10% materiálu více, než je uvažovaná plocha pokládky (obložení), neboť určité množství prořezu je obvyklé a malá rezerva pro případ dalších stavebních úprav nebo oprav je vždy vítána.
 
8. Úschovou nespotřebovaných obkladových prvků docílíte toho, že při zvětšení obkladu nebo při pozdější potřebě oprav při provádění zásahů do instalací, budete mít zaručen jejich shodný barevný odstín a design s prvky již instalovanými.
 
9. V případě jakékoliv pochybnosti o kvalitě obkladových prvků zjištěné při jejich pokládce, přerušte práci a kontaktujte prodejce, kde jste zboží zakoupili.
 
10. Používejte pouze ověřené a doporučené materiály (lepidla a spárovací hmoty) používané pro zabudování keramických obkladových prvků a pracujte podle pracovních instrukcí uvedených v jejich návodech.
 
11. Pro údržbu keramických obkladových prvků nepoužívejte agresivní čisticí prostředky s koncentrovaným obsahem louhů, kyselin, nebo jiných chemických látek. Pro údržbu výrobků jsou určeny obvyklé čisticí prostředky doporučené podle místa a způsobu užití.
 
12. Podlahové keramické prvky s deklarovanou hodnotou protiskluznosti vyžadují zvýšenou péči při jejich údržbě.
 
13. Pro venkovní instalace používejte pouze obkladové prvky s deklarovanou odolností proti působení mrazu.
 
14. Montáž skleněných dekorací nebo jiných dekorativních prvků vyrobených ze skla provádějte výhradně pomocí lepidel určených pro přilepení zrcadel na stěnu. Na výrobek naneste celistvou vrstvu lepidla.
 
15. Uvádíme, že v případě skleněných dekorací: efekt změny barvy v závislosti na úhlu dopadu světla, nepatrné rozdíly ve struktuře a zaoblení hran jsou plánovanými efekty.
 
16. Na spárování nepoužívejte hrubozrnné hmoty. Během spárování chraňte povrch dekorace, např. páskou.
 
17. Při odstranění nečistot z dekorací nepoužívejte tekutiny a jiné, agresivní, hrubozrnné materiály atp., které mohou zničit povrch ozdoby.
 
18. Nedoporučujeme montáž bez spáry, zvláště v případě spojování skleněných ozdob s kalibrovanými obklady.
 
19. Skleněné dekorativní listely chraňte proti poškození jak z lícové, tak i montážní strany.

20. V případě dotazů nás kontaktujte. Rádi Vám při řešení technických záležitostí poradíme.

 

Vystavujeme pro Vás obklady a dlažby, kompletní koupelny

U nás si vyberete. V prodejně vystavujeme širokou nabídku keramických obkladů a dlažby. Víme, že Váš čas je drahý, proto Vám nabízíme možnost sjednat si termín pro návrh kompletní koupelny. Ve sjednanou hodinu se Vám bude věnovat náš odborný prodejce a pomůže Vám společně sestavit Váš návrh koupelny. 

Máte dotaz? Napište nám

Nebo volejte (+420) 494 377 938