Nacházíte se zde:Úvodní stránka > Jak vybrat obklady do interiéruEstetický přístup při výběru obkladů do interiéru

Estetický přístup při výběru keramických obkladů do interiéru

Až do nedávna výrobci pro zákazníky vymezovali svými kolekcemi obkladů a dlažby určité jednotné uniformní bydlení. Nabídka keramických obkladů a dlažby nebyla tak široká jako dnes. Doba se změnila a technologie pokročila vpřed. Poslední změny v životním stylu, potřeba zdůraznit vlastní osobitost, a především současná dostupnost obrovského množství různých prvků, pomáhá zákazníkům navrhnout své interiéry zcela dle vlastních nekonečných představ. Objevuje se tendence zlomit jednotnou uniformitu, odstranit časté vzory a sladit dohromady několik odlišných stylů bydlení pro vytvoření originální osobité atmosféry. Nicméně je důležité nevytvořit v interiéru zbytečné kontrasty, které mohou zásadně porušovat pravidla hlavních estetických přístupů. Abychom se vyhnuli výsledné kontrastní situaci, je podstatné dozvědět se více o současně nejoblíbenějších trendech v bytovém designu. 

Ekologický (Eko) trend

Tento trend je známý svými přírodními barvami, například barvy země. Béžová, hnědá, zelená a šedá. Materiály jako přírodní len, dřevo, proutí nebo keramika jsou stále více a více populární. Opětovné využití materiálu nám umožňuje dát starému poškozenému nábytků nový životní nádech. Ale eko trend dále znamená řešení, které šetří energii a přírodní zdroje, život v souladu s přírodou. Toto bylo hlavní inspirací pro kolekce obkladů, které věrně imitují přírodní kámen a strukturu dřeva. Přenesení tohoto trendu do světa keramických obkladů vedlo ke kolekcím s nekontrastním, jemným, ale zároveň s optimistickým pozadím. Dekorace v kolekcích jsou inspirovány přírodními větvemi stromů, proutěnými koši, ratanovým nábytkem, nebo kamínky vyhlazené vodou a časem.

Antico / Arke

Ceramika Paradyz - obklady Antico / ArkeCeramika Parayz - Antico / Arke


Obklady do koupelny Antico/Arke od Ceramiky Paradyz >>


Minimalistický trend

Druhý trend se odkazuje na moderní design z východu. V minimalistickém interiérovém designu se silně projevuje vliv tradičního východního – především japonského – stylu. A koneckonců interiéry skandinávské mnohé z minimalismu přebírají. Návrh interiéru je čistý, vzdušný, klidný a ambiciózní. Studené pozadí a výrazné pestré barvy doplňků jsou hlavní rysy v tomto novém stylu bydlení. Bílá, šedá, béžová nebo černá jsou dominantními barvami, které jsou doplněny výraznou červenou, tyrkysovou a fialovou. Vše skvěle ladí. Výběr barev doplňků značí určitý záměr, zatímco forma návrhu místnosti a koncept prostoru jsou v harmonii. Interiér postrádá jakékoliv nepotřebné samoúčelné dekorace. Žádná madla, úchytky, zbytečné dekorativní prvky. Na prvním místě je funkčnost. Méně znamená více. Atmosféra interiéru zůstává klidná s chladnou harmonií. Tento trend je pro bytové návrháře největší výzvou, protože dosáhnout minimalismu znamená přidat co nejvíce nenápadných detailů, jak to jen jde. Kvalitní keramické doplňky jsou důležité. Kvalita a uniformní barvy. Odpůrci stylu vytýkají strohost, chlad a neútulnost. Když vybíráme keramické obklady v tomto stylu, měli bychom usilovat o jednoduchost a držet se určité hlavní myšlenky návrhu. Nekombinovat matné a lesklé povrchy obkladů a usilovat o  zachování klidného pozadí a následně se především soustředit na výběr vhodných doplňků.

Obsidiana - méně znamená více

Minimalistický trend v interiéru - dlažba ObsidianaDlažba Obsidiana


Obsidiana - dlažba do obývacího pokoje od Ceramiky Paradyz >>


Květinový trend

Tento trend je postaven na tradičních dekoracích, které jsou stále mezi zákazníky populární bez ohledu na uplynulý čas. Podobně jako ekologický trend, květinový trend je inspirovaný přírodou, částečně botanikou. Hlavním charakteristickým rysem jsou květiny. Mohou se objevovat jako ručně kreslené vzory, jako písmena tvořená z květin, otisky listů nebo jako celé květinové kompozice. Interiéry jsou charakteristické světlými odstíny barev jako červená růž, teplá oranžová barva broskví, světlá meruňková, jemná barva šampaňské. Dekorace ve formě keramických panelů s květinovými vzory jsou perfektní alternativou k obrazům pro místa, kde samotné obrazy nebo plakáty nemohou být umístěny. Světle barevné keramické obklady doplňují tento trend a umožňují květinovým dekorům více vyniknout. Tento styl perfektně padne do romantického nebo půvabného interiéru.

Coraline / Coral - jemnost a krása přírody

Obklady paradyz coralineobklady paradyz coraline

Coraline / Coral - obklady do koupelny od Ceramiky Paradyz >>

Geometrický trend

Tento trend objevuje 3D efekty a geometrické kombinace, které posunují keramické obklady v interiéru do budoucnosti. Bez ohledu na podobu přesných linií a různých pohledových rovin, může tento styl v místnosti představit harmonii, ticho a klid. Pro dokonalý efekt se zde vědomě přiznávají hrany a přesné organizování tvarů. Taktéž se často opakuje změna struktury povrchů. Styl je založen na výsledném efektu v kontrastech světla a stínu nebo kontrastu povrchů matný, lesklý. Tento trend, který nabízí úplně nové designové možnosti, je budoucností moderní bytové keramiky. Když chceme pracovat se strukturálními povrchy, je doporučeno použít obklady v jedné barvě a využít zbývající prostor pro výsledný efekt. Silného důrazu zde dosáhneme pomocí plochých geometrických kombinací. Doplněním kolekcí obkladů dalšími materiály jako je sklo a kov zdůrazníme kompletní koncept tohoto stylu bydlení. Zatímco při kombinaci s přírodními vzory dosáhneme určitého kompromisu a zjemníme tak celý interiér.

Modul - kontrasty se přitahují

Obklady modul paradyz


Obklady modul ceramika paradyz

Modul - obklady do koupelny od Ceramiky Paradyz >>


Vystavujeme pro Vás obklady a dlažby, kompletní koupelny

U nás si vyberete. V prodejně vystavujeme širokou nabídku keramických obkladů a dlažby. Víme, že Váš čas je drahý, proto Vám nabízíme možnost sjednat si termín pro návrh kompletní koupelny. Ve sjednanou hodinu se Vám bude věnovat náš odborný prodejce a pomůže Vám společně sestavit Váš návrh koupelny. 

Máte dotaz? Napište nám

Nebo volejte (+420) 494 377 938