Nacházíte se zde:Úvodní stránka > Jak vybrat obklady do interiéruTechnický přístup při výběru obkladů do interiéru

Technický přístup při výběru keramických obkladů do interiéru

Při výběru keramické dlažby do interiéru bychom se měli zajímat o technické vlastnosti produktů. Řekněme, že jsme vybrali keramickou dlaždici, která splňuje naše estetické požadavky. Co dále bychom měli o vybraném produktu zjistit?

Otěruvzdornost glazovaných dlaždic PEI

Rozhodujeme se dle stupně otěruvzdornosti glazovaných dlaždic, značeno PEI dle normy EN ISO 10545-7. Máme 1 - 5 stupňů s tím, že 5 značí vysokou odolnost dlaždice. Jedná se o jeden z nejdůležitějších parametrů keramické dlažby. Protože se často stane, že do interiéru zaneseme na obuvi z venku malá zrnka písku nebo štěrku, povrch keramické dlaždice je tak v interiéru vystaven poškození. PEI definuje druh dlažby a příslušné umístění v interiéru. Více informací o otěruvzdornosti se dozvíte v textu. Otěruvzdornost keramických glazovaných dlaždic PEI.

Na následujícím obrázku vidíte rozmístění keramických dlaždic v interiéru v závislosti na stupni otěruvzdornosti PEI. Měli bychom brát ohled na zatížení místnosti pohybem a druh podrážky obuvi.

Jak vybrat keramické obklady do interieru dle PEI

Dále by vás mohlo zajímat:


Vystavujeme pro Vás obklady a dlažby, kompletní koupelny

U nás si vyberete. V prodejně vystavujeme širokou nabídku keramických obkladů a dlažby. Víme, že Váš čas je drahý, proto Vám nabízíme možnost sjednat si termín pro návrh kompletní koupelny. Ve sjednanou hodinu se Vám bude věnovat náš odborný prodejce a pomůže Vám společně sestavit Váš návrh koupelny. 

Máte dotaz? Napište nám

Nebo volejte (+420) 494 377 938